Aquacity Poprad

Aquacity Poprad

Baseny termalne na Słowacji.

Adres obiektu

Aquacity Poprad
Aquacity Poprad
Športová 1397/1, 058 01 Poprad

Godziny otwarcia

11:00 - 22:00 (pn), 10:00 - 22:00 (wt-nd)

Ceny biletów:

Dzieci: 1 €/3 h, uprawnieni: dzieci do 120 cm, 16 €/3 h uprawnieni: dzieci do 15 roku życia, studenci (za okazaniem legitymacji)
Ulgowe: 16 €/3 h uprawnieni: seniorzy 60+, os. niepełnosprawne
Normalne: 19 €/3 h Dopłaty: 2 €/h, pół godziny gratis na przebranie

Atrakcje

  • 13 basenów, laserowe show

  • hydromasaże, grzybek wodny, zjeżdżalnie

  • restauracje, programy animacyjne dla dzieci

  • witalny Świat, masaże tajskie i relaksacyjne

Rodzaje saun

  • parowa, sucha, ziołowa, infrared, solna

Dodatkowe informacje

  • Temperatura wody: 30 st.C - 38 st.C

  • Powierzchnia lustra wody: 10 000 m2

Opis obiektu

Aquacity Poprad – prawdziwe miasto dla zdrowia, relaksu i urody!
Aquacity Poprad to zlokalizowany niespełna 40 km od granicy, kompleks basenów wypełnionych wodą geotermalną, która dzięki nowoczesnej technologii przy użyciu filtrów UV, jest krystalicznie czysta. Zastosowanie stali nierdzewnej zamiast betonu w basenach ogranicza także zużycie chloru.
Amatorzy silnych wrażeń z pewnością będą usatysfakcjonowani oferowanymi przez kompleks zjeżdżalniami. Najdłuższa z nich ma 71 m, nieco krótsza jest zaś bardzo kręta. Także dzieci mogą skorzystać z bezpiecznych, komfortowych mini zjeżdżalni.
Bardzo ciekawą propozycją są baseny Blue Sapphire oferujący szeroką gamę urządzeń do masaży wodnych oraz chromoterapii. Do tej części kompleksu należą dwa baseny: zewnętrzny oraz wewnętrzny. Codziennie od poniedziałku do piątku odbywa się multimedialny pokaz laserowy. Relaksowi sprzyjać będzie także atmosfera basenów Blue Diamond, gdzie można skorzystać z urządzeń masujących oraz wodnego bufetu. Dzieci spędzą mile czas w basenie Treasure Island, specjalnie przystosowanym dla młodszych gości. W sezonie letnim otwarta jest także Piramida majów – wieża, z której zjechać można na zjeżdżalniach o rożnym stopniu trudności.
Wellness Center – bogata oferta Aquacity Poprad
Szczególnie bogatą ofertą może się poszczycić część kompleksu, którą stanowi Wellness Center. Znajdziemy tutaj różne odmiany sauny suchej oraz fińskiej a także saunę infrared. Do schładzania posłużą m.in. wodospad oraz komora śnieżna. Pełny relaks można osiągnąć korzystając z różnego rodzaju masaży- klasycznych, hinduskich, tajskich i hawajskich. Także nasi milusińscy mogą skorzystać z dobroczynnego działania masażu. Oferta obejmuje bowiem BABY masaż.
W Wellness Center goście mogą także zadbać o urodę i skorzystać z zabiegów SPA na twarz i ciało oraz z solarium i kriokomory.
Woda termalna
Woda termalna wydobywana jest z głębokości 1,3 km, ma temperaturę ok 50 st. C. Po wydobyciu kierowana jest najpierw do ochłodzenia, dzięki czemu zapewnia ciepło budynkom hotelu. Jest to woda lecznicza, korzystnie wpływa na układ krążenia, nerwowy i mięśniowy. Kąpiele w wodzie termalnej dobroczynnie działają na skórę a także poprawiają przemianę materii.

 

Opracowano (zdjęcia i informacje) na podstawie oficjalnego portalu internetowego Aquacity Poprad

Chcesz zobaczyć atrakcje w Aquacity Poprad? Kliknij tutaj! (Źródło: YouTube)
Powrót do listy basenów termalnych na Słowacji – kliknij tutaj!

Polecane