Aquapark Tatralandia

Aquapark Tatralandia

Baseny termalne na Słowacji.

Adres obiektu

Aquapark Tatralandia
Aquapark Tatralandia
Ráztocká 21, 031 05 Liptovský Mikuláš, Słowacja

Godziny otwarcia

10:00 - 21:00

Ceny biletów:

Dzieci: 12 €/3 h (dzieci 3 - 6 lat), 15 €/3 h (6 - 12 lat), 19 €/3 h (12 lat - studenci)
Ulgowe: 19 €/3 h, uprawnieni: os. niepełosprawne
Normalne: 22 €/3 h

Atrakcje

  • 10 basenów całorocznych, 4 baseny letnie

  • 5 zjeżdżalni całorocznych, 26 zjeżdżalni i rur

  • hydromasaże,

  • saunowy Świat Celtów (21 saun i masaże), programy animacyjne dla dzieci

  • sunpark, bary i restauracje

Rodzaje saun

  • parowa, mokra, sucha, tężnia, na podczerwień, ziołowa, biosauna

Dodatkowe informacje

  • Temperatura wody: 24 st.C - 40 st.C

  • Powierzchnia lustra wody: 42 000 m2

Opis obiektu

Aquapark Tatralandia

Tatralandia Holiday Resort to całoroczny kompleks wodny z noclegami, w jego skład wchodzi Aquapark Tatralandia. Usytuowany w rejonie Liptów, otoczony jest najwyższymi słowackimi pasmami górskimi. Jest to idealne miejsce zarówno na letni jak i zimowy wypoczynek. Na Aquapark Tatralandia składa się 14 basenów z wodą morską, wodą termalną i krystalicznie czystą. Woda ta ma dobroczynny wpływ na układ oddechowy i ruchowy, zaś baseny wypełnione wodą morską – solanką – mają leczniczy wpływ na układ oddechowy, podobnie jak pobyt nad morzem. Inne zalety solanki: koi nerwy, usuwa zmęczenie, działa relaksująco. Ponadto wpływa dobroczynnie na układ nerwowy oraz skórę.

Niemal wszystkie baseny zarówno całoroczne i sezonowe wyposażone są w liczne urządzenia do hydromasażu oraz atrakcje wodne – grzybki wodne, armatki. Aquapark Tartalandia zadbał również o potrzeby dzieci. Te nieco starsze mogą wyszaleć się w przystosowanym dla nich basenie a następnie skorzystać z oferty bufetu serwującego pyszne i zdrowe przekąski. Dla najmłodszych (a także ich rodziców) przygotowano specjalną strefę Baby Silent Zone, gdzie można nakarmić czy przebrać dziecko.

Dla odważnych – zjeżdżalnie i surfing!
Jest ich w sumie 26 (20 sezonowych i 6 całorocznych). Jest wśród nich najbardziej stroma zjeżdżalnia na Słowacji a także najdłuższa zjeżdżalnia raftowa z wirem wodnym!
Miłośnicy surfingu także za cel podróży chętnie wybiorą Taralandię, jako że w nowym kompleksie Hawaii można spróbować swoich sił na prawdziwych falach. Oferta obejmuje możliwość surfowania dla początkujących i zaawansowanych.
Świat saun zaprasza!
Saunowy Świat Celtów obejmuje zarówno liczne sauny jak i pomieszczenia do schładzania ciała oraz odpoczynku. Prawdziwie bogata oferta starannie i egzotycznie urządzonych pomieszczeń z pewnością przyciągnie dużych i małych miłośników saunowania! Ekstremalne schłodzenie zapewnią lodospady, lodowe wiadro oraz lodowy skok o temperaturze niewiele przekraczającej 10 st. C. W ofercie znajdziemy także masaże, kąpiele , maseczki i okłady.
Nie tylko woda!
Na terenie kompleksu nie brakuje także innego rodzaju rozrywek dla dzieci i dorosłych – labirynt, karuzela dla dzieci, wodna strzała – usatysfakcjonują nawet najbardziej wybrednych gości Aquaparku! Ciekawą propozycją jest także Park Miniatur, gdzie można podziwiać precyzyjnie wykonane miniatury zabytków oraz nowoczesnych budowli z całego świata.
Obiekt posiada duże zaplecze gastronomiczne.
Woda termalne w Aquapark Tatralandia!

Woda ta jest wydobywana z głębokości ok 2,5 km, jej temperatura wynosi ok 61 st.C. Pochodzi ona z paleogenicznego morza sprzed 40 mln lat!

Opracowano (informacje i zdjęcia) na podstawie oficjalnego portalu internetowego Aquaparku Tatralandia

Cennik Aquaparku Tatralandia znajdziesz tutaj!
Powrót do listy basenów termalnych na Słowacji – kliknij tutaj!

Polecane