HOLIDAYPARK Kovacova

HOLIDAYPARK Kovacova

Adres obiektu

HOLIDAYPARK Kovacova
AQUAPARK KOVACOVA
Kúpeľná ul., areál Termálneho kúpaliska 962 37 Kováčová

Godziny otwarcia

9:00 - 21:00

Ceny biletów:

Dzieci: 1€/3 h (dzieci do 6 roku życia lub 120 cm), 7 €/3 h (6 - 14 lat)
Ulgowe: 8€/3 h uprawnieni: młodzież i studenci, seniorzy, sosoby niepełnosprawne
Normalne: 9€/3 h Dopłaty: 3€/rozpoczętą godzinę

Atrakcje

  • 8 basenów (3 wewnętrzne, 5 zewnętrznych - część całoroczne, część sezonowe), w tym, baseny dla dzieci,

  • hydromasaże podwodne gejzery, grzybek wodny w basenie dla dzieci

  • liczne zajęcia z animatorami dla dzieci, zajęcia sportowe w wodzie dla dorosłych m.in aqua zumba, aqua tabata, joga czy aqua float, masaże

  • boiska do gier zespołowych oraz tenisa

  • zaplecze gastronomiczne

Dodatkowe informacje

  • Temperatura wody: 26 st.C - 39 st.C

Opis obiektu

HOLIDAYPARK Kovacova – baseny z wodą termalną w środkowej Słowacji!

Kompleks HOLIDAYPARK Kovacova zlokalizowany jest w środkowej części Słowacji, w rejonie miasta Zwoleń. Powstał on w miejscu kąpieliska termalnego, które funkcjonowało od końca lat 60-tych ubiegłego stulecia. Cały teren został przebudowany w 2013 roku, dzięki czemu z dobroczynnego działania wód termalnych można korzystać teraz przez cały rok zarówno w basenach wewnętrznych jak i zewnętrznych. Znajduje się tam również centrum rehabilitacji, które zapewnia fachową opiekę fizjoterapeutów. Dodatkowym atutem kompleksu jest położenie przy trasie łączącej Bańską Bystrzycę z Bratysławą.

Fot. HOLIDAYPARK Kovacova

Długa historia wód termalnych w miejscowości Kovacova!

Historia wydobycia i użytkowania wód termalnych w rejonie obecnego kompleksu HOLIDAYPARK Kovacova rozpoczyna się już pod koniec lat 80-tych XIX wieku. Na potrzeby obiektów przemysłowych wykonano wtedy odwierty, które udostępniły wody termalne. Stały się one na początku XX wieku podstawą do stworzenia w miejscowości Kovacova uzdrowiska. Obecnie prowadzi się terapie schorzeń układu motorycznego oraz nerwowego.

Wody termalne, wykorzystywane w kompleksie HOLIDAYPARK Kovacova mają temperaturę 48 st.C. W basenach termalnych są one schładzane do temperatury 26 – 39 st.C. Są to wody średnio zmineralizowane siarkowo-wodorowo-węglanowe i wapienno-magnezowe o podwyższonej zawartości fluoru. Znajdują one zastosowanie w leczeniu leczeniu chorób neurologicznych, układu pokarmowego, gruczołów wewnątrzwydzielniczych i metabolicznych, nerek, dróg oddechowych i chorób kobiecych.

Kompleks basenów HOLIDAYPARK Kovacova

Na kompleks składają się baseny wewnętrzne oraz zewnętrzne. Część spośród basenów zewnętrznych czynna jest jedynie sezonowo, inne dostępne są przez cały rok. Najmłodsi goście kompleksu ucieszą się z dwóch basenów (jednego zewnętrznego, drugiego wewnętrznego) a także z placu zabaw usytuowanego pod chmurką. Nieco starsi miłośnicy wodnych atrakcji z pewnością skorzystają z licznych urządzeń do hydromasażu, a także spędzą aktywnie czas korzystając z boisk przeznaczonych do gier zespołowych.

Obiekt posiada duże zaplecze gastronomiczne.

Turystyka

Okolica miasta Kovacova obfituje w atrakcje turystyczne. W niewielkiej odległości od uzdrowiska znajdują się ruiny zamku a także wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO drewniany kościół z XVIII wieku. Urokami kusi także Spania Dolina, gdzie każdy spacer będzie oferował liczne atrakcje będące działami człowieka lub natury.

 

Powrót do listy basenów termalnych na Słowacji – kliknij tutaj!

Polecane