Kupele Bojnice

Kupele Bojnice

Baseny termalne na Słowacji.

Adres obiektu

Kupele Bojnice
Bojnice
Trenčiansky kraj, okres Prievidza, Bojnice

Godziny otwarcia

14:00 - 20:00 (pn - pt), 9:00 - 20:00 (weekend)

Ceny biletów:

Dzieci: brak biletów ulgowych dla dzieci (wstęp od 15 roku życia)
Ulgowe: brak biletów ulgowych
Normalne: 7 € /h dla osób niebędących goścmi hotelu

Atrakcje

  • goście hotelu: 6 całorocznych basenów ( w tym 2 zewnętrzne), pozostali goście: 3 baseny wewnętrzne, jeden zewnętrzy

  • terapia światłem, terapia tlenowa, okłady torfowe, kąpiel perełkowa, sollux , solarium, masaże (klasyczne, tajskie), zabiegi rehabilitacyjne, Minigolf, Boisko do tenisa

Rodzaje saun

  • parowa, sucha, tężnia, ziołowa

Dodatkowe informacje

  • Temperatura wody: 32 st.C - 41 st.C

Opis obiektu

Kupele Bojnice – termalna woda lecznicza!

Wody lecznicze okolic gdzie znajdują się Kupele Bojnice, zostały po raz pierwszy opisane w 1113 roku i od tamtego czasu są wykorzystywane w balneologii. Bojnice Spa jest to luksusowy ośrodek, gdzie goście hotelu mogą skorzystać z jednego z sześciu basenów wypełnionych wodą termalną, która dzięki 9 źródłom wypływa na powierzchnię ziemi z głębokości 1,2 – 1,5 km! Ma ona charakter wodorowęglanowo – siarczanowo – wapniowo – magnezowy, zaś jej temperatura wynosi 28 st. C do 52 st. C. Woda poprawia metabolizm i reakcje immunologiczne oraz pozytywnie wpływa na ogólną kondycję organizmu. Polecana jest szczególnie w schorzeniach narządów ruchu, układu nerwowego, chorób kobiecych oraz zawodowych a także w problemach z układem moczowym.

Masaże i sauny – wszystko dla ciała i duszy!
Do dyspozycji gości są baseny oraz świat saun, w którym można skorzystać z szerokiej gamy masaży, seansów saunowych i zabiegów rehabilitacyjnych. Na gości czeka również minigolf i boisko do tenisa.
Atrakcje turystyczne
 Leżące w centrum Słowacji uzdrowisko Bojnice jest jednym z najatrakcyjniejszych kąpielisk w kraju. Z terenu kąpieliska rozciąga się przepiękny widok na romantyczny zamek pochodzący z XII wieku, stanowiący jeden z najczęściej odwiedzanych na Słowacji zabytków (Fot. travelguide.sk). Nieopodal kąpieliska znajduje się również największe ZOO, będące najstarszym i największym ogrodem zoologicznym na Słowacji.

Uzdrowisko, otoczone z trzech stron lasami, woda termalna o znanych od wieków właściwościach, kompleksowo wyposażony obiekt sanatoryjny oraz moc atrakcji turystycznych umożliwią odzyskanie zdrowia i pogody ducha nawet najbardziej zmęczonym gościom!

Aktualny cennik – kliknij tutaj!

Powrót do listy basenów termalnych na Słowacji – kliknij tutaj!

Polecane