Termalne Kąpielisko Chalmova

Termalne Kąpielisko Chalmova

Adres obiektu

Termalne Kąpielisko Chalmova
Termalne Kąpielisko Chalmova
ul. M. Nešpora 1, 972 45 Bystričany

Godziny otwarcia

8:00 - 19:00 (cały tydzień za wyjątkiem czwartku: 8:00 - 17:00)

Ceny biletów:

Dzieci: 2 €, uprawnieni: dzieci w wielu 2 - 15 lat, dzieci poniżej 2 lat - bezpłatnie
Ulgowe: 2 €, uprawnieni: osobu niepełnosprawne
Normalne: 3 €

Atrakcje

  • 2 kryte baseny o głębokości 120 cm i temperaturze 31 st.C i 35 - 36 st.C,, 2 baseny zewnętrzne - jeden dziecięcy, drugi pływacki,

  • sauna, zaplecze gastronomiczne oraz noclegowe

Rodzaje saun

  • sucha, fińska, pokój relaksacyjny

Dodatkowe informacje

  • Temperatura wody: 27 st.C - 36 st.C

Opis obiektu

Termalne Kąpielisko Chalmova – wody znane od początku XX wieku

Termalne Kąpielisko Chalmova wykorzystuje wody termalne znane od dawna w rejonie miasteczka. Już na początku lat 20-tych XX wieku istniało tu kąpielisko, zaś jeszcze przed rokiem 1930 rozpoczęto pobieranie opłaty za wejście w wysokości 2 koron. Obecnie, baseny kryte zasilane są wodą pochodzącą ze źródeł termalnych, położonych bezpośrednio pod basenami. Niecki basenowe są dodatkowo zasilane wodą pochodzącą z trzech odwiertów, o niewielkiej głębokości, wynoszącej ok. 200 m. Ujmowana jest nimi woda o temperaturze 31 st.C do 40 st.C. Ma ona mineralizację 1,2 – 1,6 g/l, zaś jej typ chemiczny jest następujący: siarczanowo – wodorowęglanowy, wapniowo – magnezowy. Znajduje ona zastosowanie w lecznictwie, przy rehabilitacji narządów ruchu.

Fot. Termalne Kąpielisko Chalmova

Kompleks basenów Chalmova

Na terenie kompleksu Termalne Kąpielisko Chalmova znajdują się cztery baseny, dwa wewnętrzne i dwa zewnętrzne. Temperatura wody w basenach wewnętrznych jest wyższa niż w zewnętrznych, wynosi bowiem 31 st.C do 37 st.C zaś na zewnątrz – 27 st.C do 31 st.C. Obiekt posiada saunarium z sauną suchą, fińską oraz pokojem do odpoczynku. Można skorzystać także ze stołu do ping-ponga oraz stołu do gry w piłkarzyki. W skład kompleksu wchodzą także liczne obiekty mieszkalne – chatki oraz pensjonat. Można także zatrzymać się na polu namiotowym lub z przyczepą. Dostępny jest także duże zaplecze gastronomiczne.

Najmłodsi z pewnością docenią plac zabaw pod chmurką!

Turystyka

25 km od kąpieliska położone jest miasto Bojnice, gdzie znajduje się malowniczy zamek oraz zoo. W okolicy znajdują się liczne trasy rowerowe oraz miejsca gdzie można uprawiać wspinaczkę górską.

Chcesz wiedzieć więcej o basenach termalnych na Słowacji? Zapraszamy!

Polecane