Termalne Kupalisko Podhajska

Termalne Kupalisko Podhajska

Baseny termalne na Słowacji.

Adres obiektu

Termalne Kupalisko Podhajska
Termalne Kupalisko Podhajska
941 48 Podhájska

Godziny otwarcia

9:00 - 18:00 wtorek - niedziela, poniedziałki - zamkniete (do 4.06 i 19.09 - 22.10), 9:00 - 19:00 wtorek - niedziela,13:00 - 19:00 poniedziałki (5.06 - 17.09)

Ceny biletów:

Dzieci: 4 - 5 €/ cały dzień, uprawnieni: dzieci w wieku 3 - 15 lat, dzieci poniżej 3 lat - bezpłatnie
Ulgowe: 5,30 - 7 €/cały dzień, uprawnieni: osoby niepełnosprawne
Normalne: 6 - 7,5 €/ cały dzień

Atrakcje

  • 9 basenów zewnętrznych otwartych w lecie, 3 baseny wewnętrzne (całoroczne), zjeżdżalnie, hydromasaże, bicze wodne

  • saunarium, masaże, solarium, salon kosmetyczny, fitness

Rodzaje saun

  • sucha, tężnia, ziołowa, biosauna

Dodatkowe informacje

  • Temperatura wody: 18 st.C - 40 st.C

  • Powierzchnia lustra wody: 2370 m2 (baseny zewnetrzne) 560 m2 (baseny wewnetrzne)

Opis obiektu

Termalne Kupalisko Podhajska – kompleks basenów termalnych dla dzieci i dorosłych!
Termalne Kupalisko Podhajska to kompleks geotermalny otwarty cały rok ( z wyjątkiem kwietnia). Składa się ze strefy wewnętrznej i zewnętrznej z 9 basenami wypełnionymi wodą termalną i wodociągową. Baseny zewnętrzne mają zróżnicowaną powierzchnię od 14,4 m2 do 500 m2, także głębokość dopasowana jest do potrzeb zarówno najmłodszych gości (basen dla dzieci o głębokości 0,25 – 0,35 m) jak i dorosłych – basen pływacki o głębokości 1,8 m. Wielbiciele ciepłych kąpieli z pewnością skorzystają z basenów o temperaturze 36 st.C oraz 40 st.C. W upalne dni ochłodę zapewni basen z wodą o temperaturze 18 st.C.
Strefa wewnętrzna obejmuje trzy baseny. Dwa baseny mają niewielką powierzchnię (30 m2), zaś największy, wypełniony wodą o temperaturze 40 st.C ma powierzchnię 500 m2. Kąpielisko oferuje również witalny świat w którym warto skorzystać z szeregu usług takich jak: tunel piekła, kąpiel morska, tepidarium, lodospad, wiadro odwagi i basen chłodzący. Dla gości kompleksu przygotowano również solarium i fitness. Dodatkowy relaks zapewni szeroka oferta masaży (tajskich i klasycznych)

Fot. travelgiude.sk, slovakia.travel, Termalne Kupalisko Podhajska

 Lecznicze działanie wód termalnych

Termalne Kupalisko Podhajska położone w południowo-zachodniej Słowacji wyróżnia się na tle innych nietypowym składem wód termalnych. Dzięki dużej zawartości składników mineralnych jest on bardzo zbliżony do składu wody z Morza Martwego. Wody termalne z kąpieliska Podhajska pozytywnie wpływają na choroby układu krążenia, układu oddechowego, reumatyzm, zwyrodnienia stawów i wiele innych schorzeń. Działa relaksacyjne i odprężająco.

Zakwaterowanie

W bezpośredniej bliskości kompleksu basenów Termalne Kupalisko Podhajska znajduje się kemping (Kemping u Svateho Urbana) oraz hotel (Hotel Borinka) i domki wolnostojące (Chatkova Osada).

Aktualny cennik – kliknij tutaj!

 

Powrót do listy basenów termalnych na Słowacji – kliknij tutaj!

Polecane