Dodano: 15.03.2017
Hydromasaże w basenach geotermalnych czy jacuzzi?
Odpowiedź jest niezwykle prosta, mimo to wiele osób wciąż nie zdaje sobie z tego sprawy. Z pozoru podobnie wyglądające zabiegi mogą przynosić jakże odmienne skutki. Aby to zrozumieć najlepiej prześledzić wędrówkę wody znajdującej się w poszczególnych niszach basenowych.
W jacuzzi woda osiąga temperatury ok. 40 stC. Na tym etapie nie ma znacznej różnicy, wody geotermalne w basenach z hydromasażami też posiadają takie temperatury.
Problem z wodą w jacuzzi polega na tym, że temperatura osiągana w jego niecce jest maksymalną do jakiej podgrzewana jest woda. Dodatkowo obieg wody w jacuzzi często jest zamknięty z uwagi na fakt energochłonności grzałek podnoszących temperaturę. Wchodząc do jacuzzi należy pamiętać o prawdopodobieństwie, że oprócz nas znajdują się tam bakterie Legionella pneumophila, lub grzyby atakujące drogi moczowe, skórę, układ oddechowy, a także pałeczki jelitowe czy gronkowce.
Zupełnie odmienną sytuację mamy w większości basenów geotermalnych, woda trafiająca do ich niecek zwykle jest schładzana do temperatury komfortowej dla ciała. Jest ona dodatkowo wyjałowiona, co oznacza, że nie znajdziemy w niej nic poza odżywczymi substancjami mineralnymi. Wysoka temperatura zabija wszystkie bakterie i grzyby, bez obaw możemy więc korzystać z bogatej oferty rekreacyjnej kąpielisk geotermalnych.
Ostatecznie wybór jest w naszych rękach zawsze możemy też liczyć na częstą zmianę wody w jacuzzi. Mamy nadzieję na dokładne czyszczenie dysz doprowadzających do nich wodę oraz odpowiedzialność korzystających z nich osób, które powstrzymają się od kąpieli wiedząc, że są nosicielami konkretnych zarazków…
Zatem jacuzzi czy basen z hydromasażem? Każdy musi sam rozważyć co będzie korzystniejsze dla jego zdrowia!
Chcesz wiedzieć więcej o zabiegach odnowy biologicznej? Kliknij tutaj!