Kto najczęściej odwiedza Uniejów? Struktura gości!

Według badań przeprowadzonych przez firmę  Smartlink dla około 48% osób odwiedzających miejscowość uzdrowiskową Uniejów, celem podróży są baseny termalne.
Zdecydowanie najwięcej osób gości pochodzi w województwa łódzkiego (48%) i wielkopolskiego (40%).  Dziwić może fakt, że bardzo mały odesetek turystów  (3%) pochodzi w województwa mazowieckiego.
Sposród 124 osób ankietowanych, reprezentujących w sumie 12 województwa, najwięcej osób przyjechało z Łodzi (84 osoby) i z Turku (50 osób).  25% ankietowanych pochodziło z miasto liczebności powyżej 100 tys. mieszkańców.
Fot. Smartlink
Zdecydowanie najwięcej osób, zaraz po skorzystaniu  z gorących kąpieli geotermalnych planuje wizytę w saunarium (25%) oraz oczywiście z usług gastronomicznych (22%).
Ile czasu spędzamy średnio na basenie w Uniejowie?
Ponad połowa ankietowanych spędza na basenie nie więcej, niż 2 godziny. 38% osób preferuje krótkie, godzinne pobyty. Powyżej 4 godzin zostaje tylko 4% gości. Takie statyki dziwią. Przewaga krótkich pobytów w kompleksie determinuje władze do inwestycji w coraz to bogatszą ofertę atrakcji i promocji.
Fot. Smartlink

Wiek gości
Struktura wiekowa gości  jest nieregularna. 52% ankietowanych to osoby w wieku 25-50 lat. Młodzież i dzieci poniżej 16 roku życia stanowią zaledwie 4% ankietowanych. Młodzież w wieku 19-24 lat to aż 20% wszystkich gości.
Fot. Smartlink
Źródło: Firma Smartlink
Chcesz wiedzieć więcej o Termach Uniejów? Kliknij tutaj!