Vulcanol – w pełni odnawialne biopaliwo!

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii już dziś mogą korzystać z innowacyjnego biopaliwa, dodawanego do benzyny silnikowej. Vulcanol to wysokooktanowe paliwo, które można mieszać z benzyną silnikową. Znajduje ono także zastosowanie do produkcji biodiesla czy materiałów syntetycznych.

Vulcanol

CRI’s George Olah Renewable Methanol Plant (Źródło carbonrecycling.is )

Pierwsza komercyjna elektrownia CRI’s George Olah Renewable Methanol Plant zlokalizowana jest na Islandii. Innowacyjna technologia pozwala na recykling dwutlenku węgla, z którego wytwarzany jest metanol. Jest on biopaliwem w pełni odnawialnym, ponieważ energia elektryczna konieczna do przeprowadzenia wszystkich procesów technologicznych pochodzi z geotermii! Również z geotermii pochodzi część poddanego recyklingowi dwutlenku węgla – stanowi on składnik eksploatowanych płynów termalnych.

W porównaniu do klasycznych biopaliw, wytwarzanych z kukurydzy i rzepaku, produkcja Vulcanolu nie powoduje degradacji środowiska. W produkcji szeroko znanych biopaliw wymagany jest duży areał upraw, wykorzystuje się  nawozy sztuczne, co prowadzi do nieracjonalnej gospodarki produktami roślinnymi.

 

Jeśli chcesz wiedzieć jak dużo Vulcanolu może obecnie wyprodukować elektrownia? Czy możliwe jest zasilanie silników samochodowych wyłącznie Vulcanolem? Kliknij tutaj!

 

Jesteś fanem basenów termalnych? Z nami zaplanujesz idealny wypad na termy! Kliknij tutaj i dowiedz się wszystkiego o wodach i atrakcjach basenów termalnych!