Inowrocławska Terma

Inowrocławska Terma

Adres obiektu

Inowrocławska Terma
Inowrocławska Terma
ul. Świętokrzyska 107, 85 - 100 Inowrocław

Godziny otwarcia

10:00 - 20:00 (cały tydzień),

Ceny biletów:

Dzieci: 9 - 11 zł/h (dni robocze - weekend)
Ulgowe: 9 - 11 zł/h (dni robocze - weekend)
Normalne: 14 - 16 zł/h (dni robocze - weekend) Dopłaty: 0,15 - 0,18 gr/min (1-godzinny bilet ulgowy), 0,23 - 0,27 zł/min (1-godzinny bilet normalny)

Atrakcje

  • wydzielona część dla dzieci,

  • basen rekreacyjny z torami,

  • urządzenia do hydromasażu,

  • armatka wodna, gejzer wodny, przeciwprąd, grzybek, sztuczna rzeka

Dodatkowe informacje

  • Temperatura wody: 28 st.C - 32 st.C

  • Powierzchnia lustra wody: 176 m2

Opis obiektu

Inowrocławska Terma – wielofunkcyjny basen!

Inowrocławska Terma została otwarta w 2013 roku. Od tego czasu, wraz z obiektami towarzyszącymi, należącymi do Ośrodka Sportu i Rekreacji Inowrocław należy do największych tego typu obiektów w województwie kujawsko – pomorskim.

W obrębie niecki basenowej występują dwie strefy. Jedna przeznaczona jest dla dzieci, o głębokości wody wynoszącej 30 cm i wyposażona w atrakcje dla najmłodszych. Druga część basenu to strefa rekreacyjna, gdzie można także skorzystać z torów pływackich, zaś głębokość wody wynosi od 1,1 m do 1,6 m. Basen jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Obiekt wyposażony jest także w częściowo rozsuwany dach. Dzięki temu kąpiele w Termie możliwe są do temperatury zewnętrznej, wynoszącej -5 st.C. Obiekt działa sezonowo.

Woda termalna w Inowrocławskiej Termie

Woda zasilająca Inowrocławską Termę ma temperaturę 23,5 st.C, udostępniana jest odwiertem z głębokości ok. 0,5 km. Ma ona charakter chlorkowo – sodowy, składniki swoiste to jod związki siarki (siarczki oraz siarkowodór). Aby zapewnić komfort podczas kąpieli, woda jest dodatkowo podgrzewana za pomocą instalacji solarnych, pomp ciepła oraz ciepłem z miejskiej sieci.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o dobroczynnym wpływie kąpieli solankowych na organizm człowieka – kliknij tutaj!

Turystyka

Inowrocław posiada status uzdrowiska, znajdują się tu liczne sanatoria oraz domy uzdrowiskowe. Do największych atrakcji zalicza się tężnię, Park Solankowy, Pijalnię Wód i Palmiarnię oraz liczne ogrody. Zwiedzanie miasteczka urozmaici także obecność licznych zabytków architektury sakralnej.

 

Opracowano na podstawie oficjalnej strony internetowej Inowrocławskiej Termy: http://osir.inowroclaw.pl/OSIR/index.php/obiekty/basen-solankowy

Fot. główna: OSiR Inowrocław

Sprawdź ceny w Inowrocławskich Termach na tle innych basenów termalnych – WIELKA STREFA CENNIKÓW!

Sprawdź najnowsze promocje na termach! Kliknij tutaj!

Polecane