Zasady korzystania z saun!

Powszechnie wiadomo, że sauny mają bardzo dobry wpływ na ogólny stan organizmu człowieka, należy jednak pamiętać, że przebywanie w wysokiej temperaturze i wilgotności powietrza dla większości z nas nie jest rzeczą naturalną, zanim więc zdecydujesz się na wizytę w saunie sprawdź jakie są zasady korzystania z saun.

Z uwagi na to, że sauny funkcjonujące w kompleksach basenowych są miejscami, które dzielimy z innymi osobami korzystanie z nich jest swego rodzaju rytuałem.  Powinien być on przestrzegany w określony sposób. Bez względu na rodzaj sauny z jakiej korzystamy należy przestrzegać zasad higieny.
Schemat postępowania:
Wejście do sauny powinno poprzedzać umycie się i wytarcie do sucha. W większości saun obowiązuje „strefa nagości”, jeśli chcemy by nasze ciało posiadało prawidłową wymianę ciepła, ubrania a przede wszystkim biżuterię zdejmujemy przed wejściem do sauny. Ma to na celu nie tylko skuteczniejsze usunięcie toksyn z organizmu ale również uniknięcie oparzeń skóry spowodowanych przez nagrzanie elementów ubrania lub biżuterii.
Maksymalny czas przebywania w saunie bez przerwy to od 5 do 15 minut. Aby uniknąć odwodnienia mniej więcej na godzinę przed planowanym wejściem do sauny należy uzupełnić płyny wodą mineralną. Czynność tę powtarzamy również po zakończeniu kąpieli w saunie, odradza się przyjmowania płynów pomiędzy cyklami kąpieli.
Sauna to miejsce relaksacyjne, po zakończeniu kąpieli wskazany jest chłodny prysznic w celu zatrzymania procesu pocenia. Dopiero kiedy temperatura ciała wróci do normy (zwykle trwa to od 10 do 20 minut) należy się ubrać.
Jak wybrać saunę dla siebie? – Kliknij tutaj!